Bisiklet Eğitimi                 Bisiklet Turları    

Antrenman (Geliştirme) Kampları

     Sponsorumuz olmak istermisiniz?

Bisiklet Yolu Çözüm Değil Neden mi?

Bisiklet Yolu Çözüm Değil Neden mi?


3 Ağustos 2014, Pazar

Türkiye de bisiklet severlerin eylemleri ve çağdaş belediyelerin sayesinde her geçen gün yeni bir bisiklet yolu yapılsada. Lüleburgaz da yaşanan bir olay bisiklet yolu olsa da toplum olarak kafaların değişmediği sürece bisiklet yolu yapmanın da çözüm olmayacağını gözler önüne serdi. İşte o haber;

Lüleburgaz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kent çekirdeği düzenleme çalışmaları kapsamında 9 Aralık 2013 tarihinde yayalaştırma çalışmaları başlamıştı. Yapılan çalışmalar kapsamında Lüleburgaz’da İstanbul Caddesi, Fatih Caddesi ve Turgutbey Caddesi gibi caddeler araç trafiğine kapanmıştı. Araç trafiğine kapanan caddelerde de yayalara ve bisikletlilere göre göre yollar belirlendi. Tabelalar takıldı. Lüleburgaz İstanbul Caddesi üzerinde Ramazan Bayramı’ndan önce de bisiklet yolu üzerine bisiklet işareti konuldu.

Ancak yayalar cadde üzerinde yürürken bisiklet yoluna dikkat etmeyince, bisikletliler de yayaların kullandığı bölümü kullanmaya başladı.
Bazı yayalar ise bisikletlilere “Neden bisiklet yolunu kullanmıyorsunuz?” diye tepki gösterince bisikletliler de yayalara “Bisiklet yolundan giden yayaları uyarırsanız. Daya iyi olur. Onlar bisiklet yolunu kullandığı için biz buradan gidiyoruz. Halkımız ya bisiklet işaretinden anlamıyor. Ya da bilerek bisiklet yolundan gidiyor” dediler.


Bisiklet yollarımızın yapıldığı bu zamanlarda halkımıza üzerinde bisiklet logosu bulunan kırmızı şeridin onlar için serili kırmızı halı olmadığını güzellikle anlatmamız gerekiyor.

Haftasonu Antrenman Saatleri ve Buluşma Noktaları

Ctesi  - Altunizade mağaza 7:30 Bostancı İskele 8:00

Pazar - Altunizade mağaza 8:00 Bostancı İskele 8:30

 

 
 

Atilla Bisiklet

 

  Hız Rekoru Resmi Websitesi

 
 
 

Son Haberler

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next
10.kez Onurla ve Gururla, Başarıyla bitirdik. Ata'ya Saygı Bisiklet Turu

10.kez Onurla ve Gururla, Başarıyla biti…

KOÇ Holding A.Ş. sponsorluğunda gerçekleşen 10.Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun tüm hazırlıkları tamamlandı. 10.kez Onurla ve Gururla, Başarıyla bitirdik.

10.kez Onurla ve Gururla Gidiyoruz. Ata'ya Saygı Turu Başlıyor!

10.kez Onurla ve Gururla Gidiyoruz. Ata…

KOÇ Holding A.Ş. sponsorluğunda gerçekleşecek olan 10.Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun tüm hazırlıkları tamamlandı. 8.11.2015 Pazar sabah 10:00 da yola çıkıyoruz.

30 Ağustos Zafer Yolu Bisiklet Turu Gerçekleştirildi.

30 Ağustos Zafer Yolu Bisiklet Turu Gerç…

29 Ağustos 2015 İstanbul-Susurluk 245 km - 30 Ağustos 2015 Susurluk-İzmir 220 km etaplarını gerçekleştirerek İzmir'e varan ekibimiz kazasız, belasız sağ salim İstanbul'a dönüş yaptı.

30 Ağustos Zafer Yolu Bisiklet Turu başlıyor!!!

30 Ağustos Zafer Yolu Bisiklet Turu başl…

Ara vermeden devam ediyoruz! 30 Ağustos Zafer Yolu Bisiklet Turu başlıyor!!! 28 Ağustos 2015 Cuma akşamı Yalova Belediyesi'nin konuğu olarak Yalova'da ilimizde konaklayacak olan ekibimiz Cumartesi günü sabah 29 Ağustos 2015...

Rize-Çayeli Kupası Bisiklet Yarışı Sona Erdi!

Rize-Çayeli Kupası Bisiklet Yarışı Sona …

Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız ve Rize ilimizin Çayeli ilçesinde gerçekleşen Rize-Çayeli Kupası Kriteryum yarışması sona erdi.